Tartu Kevadpäevad on ametlikult alanud!

29.04.2015

Tartu Kevadpäevade esimene päev möödus sinava taeva ja meeleoluka muusika saatel. Isegi päike sirutas festivalinädala auks välja oma kiired!


Hommikul puhus Tartu Ülikooli Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid elu sisse nii hommikuvõimlejatele ühiselamute ees kui ka esimestele pannkoogisööjatele Raekoja platsil.


Pannkoogiküpsetamisele tõttasid taas appi tähtsad linnamehed, nende seas linnapea Urmas Klaas ja Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen. Hiljem nautisid kuuma päikese käes kuumade pannkookide keeramist raadiohääled Indrek Vaheoja ja Madis Aesma. Kokku ületas küpsetatud pannkookide arv sel korral koguni maagilise tuhande (1800)!


Stardi sai ka tudengipäevade uhiuus Sinu Idee võitjaüritus „Tahan välja!“. Seikluslikus meeskonnamängus viidi võistkond pantvangide kombel kinnisesse ruumi, kus tuli neil kiiruse ja nutikuse jõul ise väljapääs leida. 


Pärast lõunat avas tegus tudengiprojekt „Võta kraanist!“ Tartu Ülikooli Raamatukogus pidulikult uued pudelisse vee võtmiseks sobilikud kraanid. Et äratada idee ellu, said Kristjan-Julius Laak ja Artur Pata projektiga rahastust ressursisäästu konkursilt Negavatt. Avamise juhatas lõbusalt sisse Tartu Üliõpilasteater. Kõige kiirematele läks jagamisele ka 50 tasuta pudelit. Kohal oli ka Tartu Ülikooli rektor, kes ettevõtmist kiitis ja märkis, et oluline on mitte ainult võtta kraanist, aga ka alati küsida kraanist. Noormehed loodavad projekti tulevikus ka teistele õppehoonetele laiendada.


Õhtul läks terve linn kihama. Püssirohukeldris sai hoo sisse legendaarne teadmisteproov Mälukas, kus muusika-aasta puhul tulid Raadio 2 teemalise küsimusteplokiga kohale ka Kristo Rajasaare, Helle Rudi, Erik Morna, Koit Raudsepp, Maris Uusna ja Ingrid Peek.


Samal ajal hakkas Raekoja plats järk-järgult täituma särasilmsete Öölaulupeo rongkäigulistega. Pisut pärast kella 20 saigi hakata samme Tartu Laululava poole seadma. Rongkäiku saatis Tartu Ülikooli Akadeemiline Puhkpilliorkester Popsid ja Tartu Tamme Puhkpilliorkester.


Öölaulupidu ei jäänud selgi korral tulemata, kuid juhtus, et lõppes veelgi meeleolukamalt kui plaanitud! Mõni kuu tagasi küsisime kõigilt Facebookis, millist lugu sooviksid nad Öölaulupeol kindlasti kuulda, ja häälte tulemusel selgus, et selleks palaks oli Curly Stringsi laul „Kauges külas“. Kuuldused valituks saamisest jõudsid ka bändini ja armastatud laul sai muusikute endi poolt esitatud! Ka bänd rõõmustas oma seni suurima kontserdikogemuse eest. Teisi eestlaste poolt palavalt armastatud lugusid esitasid Margus Vaher, Alen Veziko, Paul Neitsov, Ingmar Päid, Kristjan Silm, Marta Arula ja Tea Sööt. Muusika tuli ansamblilt StandBy. Suur-suur aitäh nendele tuhandetele innukatele öölaulupidulistele, kes tegid õhtust väärt peo, aga ka paljudest teistest päeva üritustest osavõtnutele! 

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,