Tere, saame tuttavaks. Mina olen Tartu Tudengipäevad!

23.11.2016


Kaua Tartu Tudengipäevad toimunud on?

Juba 1960. aastate esimesel poolel hakati sügiseti korraldama üliõpilaspäevi. Issand, me oleme nii vanad! Esimestel Kevadpäevadel oli aga lausa 10 000 osalejat.

 

Kelle vaimusünnitis Te olete?

Sellele imelisele tudengiorganisatsioonile, tänu millele tuhanded üliõpilashakatised iga aasta mööda Tartut ringi saavad joosta, pani aluse Heino Variku.

 

Festivali ajal olete igal pool Tartu peal laiali, kuid kus te muidu pesitsete?

Meie armsaks koduks on sõbramaja, Kalevi 24. Enne seda asus Kultuuriklubi Tähe tänaval, praeguses korp! Rotalia hoones.

 

Kuidas korraldamine siis tegelikult käib?

6 kuud enne festivali hakkavad lõbusad kultuuriklubikad iganädalastel koosolekutel tähtsate-meeste-jutte arutama. Ühe vinge festivali korraldamiseks kulub keskmiselt 26 000 tundi rasket tööd.

 

Aga palju teid siis ikkagi on?

Hetkel on kultuuriklubis 47 liiget, kuid läbi aastate on Tudengipäevi korraldanud üle 200 vabatahtliku üliõpilase. Teeme neile ühe suure aplausi!

 

Kuidas te enda igapäeva tööd jaganud olete?

Klubi liikmed on jaotatud toimkondadesse, näiteks progammi, logistika ja turundustoimkond. Kultuuriklubi Trump - meie tugevad, ilusad ja tegusad naised, kes suudavad iga kell pannkooke teha!

 

Kes on see kollane loom, kes festivali ajal ringi keksleb?

Tema nimi on Villem, ta on Tartu Tudengipäevade maskott. Villem on tore kollane koer, kes sai endale  eelmine aasta sõbraks inim-Villemi. Meid on õnnistatud lausa kahe Villemiga, juhhei!

 

Aga teised liikmed, kelle nimi ei ole Villem?

Nemad on samuti meile suureks õnnistuseks! Rääkides veel nimedest, siis kõige populaarsem nimi Kultuuriklubis on Jüri. Meie seas on nii tulevasi ajakirjanikke, arste kui ka ajaloolasi, aga 2013.-2015. aastatel oli liikmete seas kõige populaarsem eriala psühholoogia. Seetõttu me nii vingeid üritusi korraldamegi - me teame, mida Teie tahate!

 

Tudengipäevade ajal te vist väga magada ei saa?

Täitsa tõsi! Näiteid meie usinusest – Tudengipäevade korraldajate pannkoogijõudlus on 600 pannarit/h, Kevadepäevade ajal saab iga korraldaja tassida umbes 20 aeda/päevas ja Tartu teedel rallitavad meie logistikud, kelle tööefektiivsus on 1000 km/festivali jooksul.

 

Kuidas te sellist suurt festivali üksi teha jaksate?

Ega me ei teegi üksi! Selleks on meil olemas Suured Sõbrad, kes meid alati hädasti välja aitavad - Saku, Swedbank ja Tartu linn. Aitäh teile!

 

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,