III päev: püüa uusi kõrgusi kastidega ja kastist väljas

27.04.2016
Festivali kolmas päev toob taas hästi palju uusi kogemusi ja emotsioone.

Kell 14 pürgi kõrgustesse ladudes maa ja taeva vahele nii palju kaste, kui 2 minutiga jõuad. Kaubamaja kõrval leiab aset järjekordne Kastironimine. Tule pane end proovile eelvoorus, et laupäeval juba finaalis pilvedesse ronida. (tasuta) https://www.facebook.com/events/1722813991289379/ 
 
Kell 18 on sul võimalik kehastada end filmistaariks ja suunduda kahe sõbraga Pubirallile. Tartu pubid ja baarid avavad rallitajale end hoopis uuest küljest- nad muutuvad lustakate ülesannetega võistlusväljaks, kus võitmiseks pead olema nii kiire, kaval kui ka vastupidav. (4€/6€) https://www.facebook.com/events/946312198817686/ 
 
Kuhu veel võiks uudistama minna: 
 
Kell 11 kutsuvad Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts ja TÜK Verekeskus kõiki TÜ raamatukokku doonoriteks. Loovuta verd ja päästa elu. (tasuta) 
 
Kell 12 saad Paintballiklubis Visahing koos oma parimate sõpradega maha pidada vinge paintballilahing. (13€/21€) 
 
Kell 14 toimub Kastironimise eelvoor, kus saab enda proovile panna igaüks. Lao enda alla võimalikult kõrge õllekastidest virn ja pääs finaali on kindlustatud. (tasuta) 
 
Kell 15 leiab Pirogovi platsil aset lõbus ja veidi klassikalisest erinev kümnevõistlus. Registreeri end ruttu aadressil http://ye.emu.ee/tartukevadpaevad/ (tasuta) 
 
Kell 16 ootab Eesti Kirjandusmuuseum kõiki huvilisi kohtuma kirjanik ja luuletaja Thavet Atlase ning kunstniku ja raamatuillustraatori Albert Gulkiga. (tasuta) 
 
Kell 16 võid ka Anne Noortekeskuses end proovile panna Sõnajahil. Oodatud on kõik 7-26 aastased noored. Tänavune seiklusmäng keskendub inimese tähelepanule ja mälule ning Tartu linna tundmisele. (tasuta) 
 
Kell 17 on Tartu Ülikooli loodusmuuseum korraldamas viktoriini "Maa.Elu.Lugu". Esitatakse küsimusi nii looduse kui ka muuseumi kohta. (Tasuta/3€/6€) 
 
Kell 17 saab Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus osaleda aruteluõhtul, mille teemaks on "Õnnelik lapsepõlv tänapäeva Eestis?". Mõtteid vahetavad Tartu Ülikooli väitlusklubi noored koos oma ala ekspertidega. (tasuta) 
 
Kell 17.30 viib Arhiiv kokku kõik, keda valdab rännukihk. Kiirkohting maailmaga on speed-dating üritus, mis toob kokku välismaalased, kes hetkel Tartus vabatahtlikutööd teevad, ning noored, kes tahavad avastada maailma. Registreeru eestieuropeers@gmail.com (tasuta) 
 
Kell 17.30 Launchpad to the Market at Riga 23B-217. Are you a student of Life Sciences or young scientist , interested in entrepreneurship or studies Economics? Everyone is welcome to boost ideas from Bioway's Launchpad to the Market! (free) 
 
Kell 18 esitleb Tartu üliõpilasteater: "Grease? Tartu!". See on hoopis uues võtmes mängitav tuntud armulugu, kuhu on lisatud natuke meile kõigile teada ja tuntud, oma ja lähedast. (4€/6€) 
 
Kell 18 saad minna ja kuulata EÜS Põhjalas David Vseviovi loengut "Venemaa püüdlused euroopastuda ja selle vastureaktsioonid". 
 
Samuti toimub kell 18 Pirogovi platsil Mälumängusarja V voor. Oodatud on osalema nii vanad kui ka uued võistkonnad. Registreerimine http://ye.emu.ee/tartukevadpaevad/ (tasuta) 
  
Kell 18.15 pakutakse Vaksali 11-44 (Agape Eesti) võimalust mängida heas seltskonnas nii lühemaid ja kiiremaid lauamänge kui ka pikemaid strateegiamänge. Samuti võimalus kosutada end maitsvate snäkkidega (tasuta) 
 
Kell 19 ootab Pubi Illegaard kõiki jalgpallisõpru suurele Jalkaviktoriinile. Paljudel küsimustel on küll aga seos mänguga veidi hägunegi, vaja võib minna ka teadmisi ajaloost, kultuurist, geograafiast, muusikast ja muust spordist. (tasuta) 
 
Kell 19 kutsub Tartu Ülikooli eetikakeskus kõiki huvilisi Vanasse anatoomikumi sümpoosionile "Naised, nõiad ja volbriöö lumm" (tasuta) 
 
Kell 19 antakse avastart ka Pubirallile. 3-liikmelised võistkonnad rallitavad läbi kõik Tartu peamised pubid ja baarid ning lahendavad palju lõbusaid ülesandeid. (4€/6€) 
 
Kell 20 esitleb Must Kast: Ada ja Evald. Athena Keskuse pööningusaalis lavstub legendaarne Musta Kasti pidupäevalavastus, mis on meelelahutuslik sissevaade inimeseks olemisse. (5€/7€/10€) 
 
Kell 20 on taaskord aeg koguneda varjulisele Toomele, jalutada mööda hämaraid alleesid ning soppe, kuhu tavaliselt ei satu, et kuulata legende ja kummituslugusid, mis seni varjule jäänud. Kogunemine TÜ peahoone ees ning vajalik on ka registreerimine. (tasuta) 
 
Kell 20 saab Pirogovi platsilt alguse Ööorienteerumine, mis on seltskondlik üritus, kus tuleb oma võistkonnaga (kuni 5 liiget) üle terve linna läbida korraldajate poolt etteantud punktid koos erinevate küsimuste ja ülesannetega (0.5€) 
 
Kell 20.20 jookse Tartu laululavale ja siis natukene veel, sest Õhtujooks ootab osalejaid 7km pikkusele jooksu- ja kõnnidistantsile. (5€/6€) 
 
Kell 21 saavad neiudest peosõbrad seada sammud Shootersisse Daamide Õhtule, kus spetsiaalselt daamidele on koostatud maitsvate kokteilide erimenüü. (tasuta)
Kell 21 võid oma muusikatalendi avalikkuse ette tuua Baar Edisoni Open Mic Night'il. 
 
Kell 22 toimub Arhiivis X-Panda eelmise aasta legendaarse Tudengipäevade volbrikontserdi videoesitlus. (tasuta) 
 
Kell 22 hiivab Looduslodi purjed ja seilab nahkhiireretkele. Lodjalael lambanahkadel lesides saab spetsiaalse hääledetektori abil jõe kohal toituvate nahkhiirte hääli püüda. (Piletid Piletilevis 6€/10€) 
 
Ikka veel kestavad mõned mitmepäevased projektid:
29nda aprillini ootab Eesti Kirjandusmuuseum iga Tartu lugemissõpra suurele raamatute soodusmüügile. 
 
Täna on viimane päev, kui toimub põnev fotokonkurss Elu Parimad Aastad, kus 2-4 liikmelised võistkonnad peavad juhendi järgi tegema Tartu peal loomingulisi fotosid. Registreerimine aadressil http://ye.emu.ee/tartukevadpaevad/ . (tasuta)
Skatetownis saab proovida rulluisutrenne ehk proovida ratastel igasuguseid erinevaid vigureid teha. Vajalik on eelregistreerimine- rohkem infot www.skatetown.ee. (pilet 5€) 

Sel nädalal iga päev kell 12.00-21.00 viib Psühhobuss sind sulle sobival ajal tunniks pingelisele virtuaalreaalsusretkele, kus saad proovile panna oma 2-4 liikmelise tiimi raudsed närvid. Vajalik eelregistreerimine (20€/26€ tiim)

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,