Kolmapäeva kroonisid sõnaseadjad: Luulevabadus ja Kommenteerimine

16.10.2014

Sügispäevade kolmandasse päeva mahtus nii läbimõeldud kui ka spontaanset loomingut. Kõik end kell 19 mõnusalt hubasesse Tartu Ülikooli Kirikusse seadnud luulesõbrad said olla tunnistajaks ühe maagilise õhtu sündimisele. 


Oma värsse olid tulnud teistega jagama kokku lausa ligi 30 loomehinge. Nagu esinejad olid väga eriilmelised, nii oli ka iga luuletus erineva käekirjaga ja ikka oma autori nägu. Oli nakatavat naeru sünnitavaid haikusid, aga ka sügavamaid enesessevaatavaid mõttelende. Kuulajateni jõudnud liigutavate sõnade ning sõnumite keskel kadusid tunnid linnulennult. Omigi mõtteridu väljendada avaldas viimastel hetkedel soovi nii mõnigi pealtkuulaja.


Luulevabaduse lõppedes leidis loomingulisuse demonstreerimine aset täiesti teisel viisil - Pahades Poistes leidis aset lustakas sõnavõistlus Kommenteerimine. Osalejate ülesandeks oli seekord anda oma hääl ja vaimukad nüansid tuntud nostalgiahõngulistele multikatele. Auväärt žürii (Madis Aesma ja Indrek Vaheoja Raadio 2'st ning Kommenteerimise mitmekordne osaleja Tauno) otsustas iga vooru järel, kes saab edasi võistelda. Kõige vaimukamaks kommenteerijaks valiti lõpuks Tauri Tilk . Teisele kohale platseerus Kristjan Lukk.


Päeva jooksul oli võimalik veel osa saada meeleolukast veiniorienteerumisest, teeõhtust teadlastega,  kino-ja tantsuõhtust, ringluse töötoast  ja muudest retkedest.


Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,