Kolmapäev oli täis väljakutseid

01.05.2015

Tartu Kevadpäevade kolmas päev möödus tuule trotsimise ja hoopis enese proovilepanemisega. Kinnisest ruumist võideldi end seegi kord välja, kastidel roniti end kõrgustesse, meeskonnavaim sai jõudu linna vahel joostes ja öö möödus võidukalt tantsides.


Ehkki kolmapäev algas erakordselt tuuliselt ja ka korraldajate telk hakkas tuulehoogudele alla vanduma, ei jäänud Kastironimisel kastid seekordki üksteise otsa ladumata. Kastironimise eelvoorust võttis ühtekokku osa üle viiekümne inimese, kes kõik said end mitmekülgselt proovile panna – üle tuli saada nii kõrgusekartusest kui ka värisevast kastitornist jalge all. Senist 31 kasti rekordit küll ei purustatud, aga nii naiste kui ka meeste kategoorias saavutati tublid esimesed kohad 21 kastiga. Naistest tõusis kastide otsas kõrgeimale Maare Mõttus ja meestest Adam Erki Enok. Jääb vaid üle oodata põnevusega laupäevast finaali!


Õhtupoole võis nii mõnigi linna peal jalutaja märgata ringi jooksmas ähmi täis Kissi kostüümides või David Bowie tunnusmeigiga noori ja sattuda võib-olla pisut segadusse. Muretseda pole põhjust: tegu oli kõigest Pubiralli võistkondadega, kes seekordse temaatikaga seonduvalt olid riietatud rokkariteks ning käisid erinevates pubides ülesandeid ja õlut lahendamas. Või siis Coffee In’is cup songe välja mõtlemas. Või õiget Coffee In’i otsimas. Meil kõigil oli aga väga lõbus.


Pisut hiljem võis taas märgata rutaka sammuga inimesi linnas paaniliselt ringi jooksmas, kuid paanikaks endiselt põhjust polnud: alguse oli saanud populaarne Ööorienteerumine, kus samuti joosti punktist punkti, et pisut oma nutikust ja teadmisi proovile panna.


Öösel tegime aga midagi, mis ületas ka linna vahel nähtud kostüümide pöörasuse. Nimelt otsustasime ööklubi asemel minna mõnusa muusika saatel tantsima õue – otse Sõpruse silla alla. Tegu oli tudengipäevade raames teist korda toimuva värske ent meeleoluka Tantsumaratoniga, kus proovile ei panda mitte tantsuoskust, vaid vastupidavust. Ja võhma jagus, sest öine jahedus sai kiirelt kuumaks atmosfääriks tantsitud! Kõige kauem vastu pidanud naiseks osutus Kersti Kuusemäe ja kõige kauem vastu pidanud meheks Sander Suleva. Eripreemiate osaliseks said Eleriin Aalde, Dora Uibo, Helen Aasa ja Karl Rene Kõlvart. Täname kõiki vahvaid ronijaid, rallitajaid ja tantsulisi!

 

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,