Öölaulupidu uues kuues

15.02.2017
Traditsiooniline Tudengipäevade öölaulupidu tuleb taas! Sel kevadel puhuvad aga uued tuuled ning üritus kolib täiesti uude kohta. Aegade jooksul on öölaulupidu toimunud nii Tartu Raekoja platsil, Kassitoomel kui ka Tartu laululaval. Tänavu otsustasime aga viia läbi muutuse, mis peaks andma üritusele värskust ja tooma tagasi tudenglikkuse – kolime Tartu laululavalt Tartu lumeparki!

öölaulupidu kassito

Öölaulupeo idee tuli algselt tudengilinna rahvalt eneselt. Kunagi kevadpäevade ajal oli Raekoja platsile spontaanselt kogunenud väike rahvahulk, kes lihtsalt laulis. Tekkiski mõte – anname lauluhimulistele võimaluse kõik koos lõõritada. Esimene öine laulupidu korraldatigi Raekoja platsil 2003. aastal, Kassitoomel toimus üritus esimest korda aastal 2005. Kassitoomel oli öölaulupeol olemas meeletu emotsiooniderohkus, ühtekuuluvustunne ja samas ka vaba õhkkond, kuid kahjuks ei olnud seal võimalik enam laulupidu korraldada- sealne pinnas on sellise rahvahulga jaoks liiga õrn. Seetõttu kolisime laululavale, kus pidu viimastel aastatel toimunud on. Nüüdseks oleme jõudnud arusaamiseni, et laululava pole Kassitoomele parim alternatiiv, meie meeskond saanud tagasisidet, et üritus on kaotanud oma tudengivaimsuse ja nooruslikkuse, olles rohkem kontsert kui laulupidu. Tartu laululava on pakkunud meile tundeküllaseid sumedaid kevadõhtuid, kuid aeg on edasi liikuda ja muuta laulupidu uuesti laulmise peoks.

Niisiis otsustasime muuta asukohta, viia meid kõiki mugavustsoonist välja ja pakkuda elamust, mis jääb meelde veel kauaks. Näeme, et lumepargil on suur potentsiaal saada uueks Kassitoomeks, mis mahutab veelgi rohkem inimesi ning on koht, kuhu isegi kõige põlisemad tartlased veel sattunud pole. Arvame, et oleme leidnud suurepärase alternatiivi Kassitoomele ja loodame, et ka teile muutub see koht südamelähedaseks.

öölaulupidu raekojaplatsil

Tänavusel tudengite öölaulupeol on ka pilet, mis maksab 1 € - sama palju kui kaks ja pool kohukest. Vajalik tehnika ja inventar nõuavad siiski suurt väljaminekut ja sümboolne piletihind on ette nähtud nende kulude korvamiseks. Sel aastal on aga veelgi lihtsam lauludele kaasa laulda, sest enne öölaulupidu paneme festivali koduleheküljele ning ürituse evendile üles täiesti tasuta kõik laulusõnad, et pimedas saaks laulusõnu vaadata oma nutikalt ekraanilt või need eelnevalt kodus välja printida.

öölaulupidu lauluväljakul

Öölaulupidu on alati olnud sündmus, kus sõbrad, tuttavad ja kaastudengid laulavad õlg-õla kõrval ning ühisest laulmisest tekkiv energia on kohati nii võimas, nagu terve Eestimaa kuuleks Tartut. Tule sina ka juba aprilli lõpus toimuvale uudsele tudengite öölaulupeole ning loo elukestvaid mälestusi!

Anna meile märku, et oled tulemas ja kutsu sõpru ka kaasa SIIN.

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,