Magus algus: 360 muna ja 2500 pannkooki

26.04.2016

Tudengipäevad algasid traditsioonilise ühishommikuvõimlemisega. Kusjuures seekordne  Avatuut oli erilisem kui muidu, sest muusika ei tulnud sugugi maki pealt. Tartu ühiselamute elanikud said võimelda hoopis geo-punk bändi Eterniit muusikataktis.


Pilte und trotsivatest tudengitest näed SIIT!


Pärast hommikuvõimlemist suundusime koos varajaste ärkajatega Pannkoogihommikule. Esimene pannkook anti välja  juba kell 7.55, ehk üritus algas varem kui oli ette nähtud. Rahvast oli meeletult, järjekorras tuli seista tihti pool tundi,  kuid tänu ilusale ilmale ja toredale seltskonnale see ootajaid ei heidutanud. 


Pannkoogihommikul jagati linnarahvale üle 700 smuuti, rohkem kui 200 portsjonit putru, vähemalt 2500 pannkooki, 200 õuna, hulgaliselt soojasid võileibu, palju ahjusooje vahvleid ja üle saja pannitäie omletti.

 

Pannkoogihommiku ajal oli kõigil soovijatel esmakordselt võimalus osaleda vispeldamisvõistlusel. Eesmärk oli käsitsi vahukoor vahtu lüüa ja kauss tagurpidi oma pea kohale tõsta, ning see kõik pidi mahtuma 1 minuti sisse. Osalejaid oli palju, mitmed käisid lausa korduvalt proovimas, ning lausa 9 inimest vispeldas vahukoore vahtu kiiremini kui 1 minutiga.  


Vaata Pannkoogihommiku pilte SIIT!


Esmaspäev lõppes muusikat täis Öölaulupeoga. Olgugi, et kogu peo aja sadas vihma, tuli laululava siiski rahvast täis – Tartus on tõepoolest laulurahvas. Lauluviisi aitasid üles võtta Paul Neitsov, Vladimir Karjalaine, Silver Sirp, Keio Münti, Margus Vaher, Anna Lea Haamer, Kaisa Neitsov ja Merlin Kivi. Öölaulupidu külastas vihmast hoolimata üle 10 000 inimese.


Öölaulupeo pildid leiad SIIT!


Esimene tudengipäevade päev on läbi, kuid lausa 6 veel ees! Ära  maga maha parimaid üritusi.


Puhka vaim välja

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,