Tudengipäevade I päev: tasuta söök ja Öölaulupidu

24.04.2016

Tudengipäevade esimene päev täidab linna energialaengutega, millest jätkub kogu nädalaks. Heida pilk kavale ja tule kohale:

 

Kell 07.00-09.00 lükkab Tudengipäevadele hoo sisse Avatuut. Hiiglaslikku rekka katusel rokib geo-punk bänd Eterniit. Tule tuututa koos teistega nädal rõõmsaks ja säravaks varahommikuse laiv-kontserdi saatel. Kõiki hommikuvõimlemisega liitujaid ootavad ka mõnusad üllatused.

 

Kell 08.00-12.00 katame Pannkoogihommikul kesk Raekoja platsi rikkaliku hommikusöögilaua kõigile neile, kes teel tööle või kooli sooviksid end maitsvate pannkookide, vahvlite, smuutide, soojade võileibade või hoopis kuuma kohviga kostitada. Seda kõike täiesti tasuta!

 

Kell 20.00 suundub iga endast lugupidav tudeng Raekoja platsile, et sealt alustada ühist teekonda Lauluväljaku suunal. Avarongkäik toob kokku uued ja vanad sõbrad ning on suisa hädavajalik häälestus edasiseks õhtuks.

 

Kell 21.00 pannakse Öölaulupeol ühisest resonantsis kantuna kogu Tartu helisema. Armastatud laule võivad kaasa lõõritada nii professionaalsed hõbekõrid kui need, kelle laulukogemus piirneb seni vaid kodus ümisemisega: Öölaulupeol on iga tartlane osake suurest laulukoorist. 

Kes Tartu laululavale ei jõua saab Öölaulupeo ülekannet kuulata Raadio2 eetris: http://otse.err.ee/k/raadio2

 

Aga päeva jooksul toimub üle kogu linna toimub veel nii palju muud:


Kell 16.00 toimub Oskar Lutsu majamuuseumis hariv loeng "Tartlane Oskar Luts". Kas teadsid, et Oskar Luts elas Tartus üle 40 aasta ja jõudis siin palju põnevat kogeda. (1€/2€)

 

Kell 16.00 on sul võimalik Eesti Kirjandusmuuseumis kohtuda "Seal, kus ma sündisin" autori Nadežda Katajeva-Valguga. (tasuta)

 

Kell 16.30 minnakse üheskoos omadega rappa. Rabamatk toimub Tartu lähistel Selli-Sillaotsa rabas. Uuri infot vabade kohtade kohta telefoninumbrilt 56220023. (4€/5€)

 

Kell 18.00 linastub Korporatsioon Amicitias film "Vaba tahe- tõlkes kadunud Benin". Film räägib sellest, kuidas eestlane sõitis Benini, et korraldada seal "Teeme ära" ideed tutvustav konverents ja talgud. Kohal ka korraldaja ning pakutakse suupisteid. (tasuta)

 

Kell 18.00 saab Elektriteatris mõlgutada mõtteid tänavakunsti teemadel. "Lõuendilinn" on pilgugeit Tartu tänavakunstile läbi MinaJaLydia ja Edward von Lõnguse. (tasuta)

 

Kell 18.45 on Elektriteatris võimalik pilk heita Balti Filmi- ja Meediakooli teise kursuse tudengite lühifilmidele. Kohal on ka autorid oma töödest rääkimas. (4€/5€)

 

Kell 19.00 paneb Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester TÜ aula helisema Beethoveni kaunite meloodiatega. Kõnealuse ülesastumise näol on tegemist esimesega lühikontsetide sarjast TÜSO VÄLK. (tasuta)

 

Kell 19.00 portreteerib Elektriteatris linasuv film "Kiwa" kunstnik Kiwa multidimensionaalse metakunsti tunnetuslikku tagapõhja. (4€/5€)

 

Kell 20.00-21.00 saab Öölaulupeomelu stardi Raekoja platsil algavast Avarongkäigust. Seal saad end viia õigesse laulupeo meeleollu kõige vingema linnarahvaga ja ega häälhi lahti laulmata jää. (tasuta)

 

Kell 20.30 ühinevad rahvusvahelised Erasmuse tudengid, kes on riietunud oma maa lipuvärvidesse ja lehvitavad õhus oma riigi lippe, ametliku Öölaulupeo avarongkäiguga.

 

Kell 21.00-00.00 sea sammud Tartu Laululavale, kus Öölaulupidu paneb kõik tulijad üheskoos võimsalt enda südamelähedasemaid laule laulma.

 

Öölaulupeo ametlik afterparty toimub Atlantises (sissepääs laulupeo lauliku või eesti lipuga 1€)

 

Kell 21.00st alates saab end vabaks tantsida ka Shootersis DJ RUFF saatel.

 

 TÄNA saavad alguse ka terve festivalinädala kestvad projektid:

 

25.-29. aprillil alates kell 9 ootab Eesti Kirjandusmuuseum iga Tartu lugemissõpra suurele raamatute soodusmüügile.

 

25.-27. aprillil toimub põnev fotokonkurss Elu Parimad Aastad, kus 2-4 liikmelised võistkonnad peavad juhendi järgi tegema Tartu peal loomingulisi fotosid. Registreerimine aadressil  http://ye.emu.ee/tartukevadpaevad/ . (tasuta)

 

25.aprillist 1. maini saab Skatetownis proovida rulluisutrenne ehk proovida ratastel igasuguseid erinevaid vigureid teha. Vajalik on eelregistreerimine- rohkem infot www.skatetown.ee. (pilet 5€)

 

25. aprillist 1.maini  kell 12.00-21.00 viib Psühhobuss sind sulle sobival ajal tunniks pingelisele virtuaalreaalsusretkele, kus saad proovile panna oma 2-4 liikmelise tiimi raudsed närvid. Vajalik eelregistreerimine (20€/26€ tiim)

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,