Pilk II päeva: looming, mälumängud, raadio

26.04.2016
Teisipäev toob mitmekülgseid intellektuaalseid naudinguid.

Kell 18-20.30 toimub Püssirohukeldris üks Tartu legendaarseimaist ja Eesti suurimaist mälumängudest: Mälukas! Tule oma kahe nutika sõbraga varakult kohale, sest vaid kiiremad kohapeal regajad saavad võimaluse kaasa lüüa. (tasuta)

Kell 18-22 lastakse Athena keskuse pööningukambris looming sahtlilukkude tagant välja. Sahtlist välja on üritus, mis toob kokku loomehingi erinevatest valdkondadest. Tule jaga oma loovaid etteasteid teistega või naudi teiste jagatut. Võimalus on ka vabamikrofonil üles astuda. (tasuta)

Kell 18 läheb Athena keskuse saalist eetrisse Raadio2 huumorisaade Rahva Oma Kaitse, ikka Mart Juure ja Andrus Kivirähki juhtimisel. (3€) https://www.facebook.com/events/1174624142549804/

Lisaks sellele on võimalus osa saada veel paljust muust:

Kogu päeva saavad kõik tudengid külastada Cinamoni kinokeskust vaid 3€ eest. Kasuta juhust ja mine saa kinoelamuse võrra rikkamaks.

Kell 6 ootame sind päeva alustama Looduselodja linnulauluretkega. Saad seilata varahommikusel Emajõel ja tutvuda jõekaldal lauvate lindude elukommetega (Piletid Piletilevis 6€/10€)

Kell 11.45 kohtuvad Tartu Ülikooli peahoone sisehoovis kõik, kes soovivad toetust avaldada sallivusele (tasuta)

Kell 13 mine Eesti Põllumajandusmuuseumisse hobune Vertuga sõitma ja maitsvat karaskit küpsetama. (5€/10€)

Kell 13 toimub veel ka Ülikooli ja Lossi tänava nurgal Mobility Day, kus saad koguda infot Erasmus+ programmide kohta, kui sul on huvi minna välismaale õppima, töötama või vabatahtlikuks. (tasuta)

Kell 16 avaneb võimalus Eesti Kirjandusmuuseumis kohtuda tuntud sportlase Tarmo Mitiga. (tasuta)

Kell 16 saad ka tutvuda korporatsioonide ja üliõpilasseltside siseeluga. Tartu Ülikooli raamatukogu juurest alguse saav ringkäik kestab üle 2 tunni ning selle aja jooksul külastatakse erinevaid akadeemilisi organisatsioone (tasuta)

Kell 16 võid saada osa ka klassikalisest õlleorienteerumisest Maaülikooli linnakus. Kohtade arv üritusele on piiratud. (tasuta)

Kell 18 leiab Püssirohukeldris aset kõigi erialade tudengitele mõeldud suur teadmistekontroll Mälukas. (tasuta)

Kell 18 annab Sahtlist välja võimaluse paljastada oma varjatud anded. Algusest lõpuni loomehõngu täis õhtu toimub Athena keskuses. (tasuta)

Kell 18 toimub Athena keskuses samal ajal ka Rahva Oma Kaitse avalik otsesaade. Raadio 2 vanameistrid Mart Juur ja Andrus Kivirähk tulevad rahva tungival nõudmisel taaskord rahva sekka. (3€)

Kell 18 algab veel Shootersis baarikoolitus. (10€, mis sisaldab jooke)

Kell 18 linastub Elektriteatris Austraalia filmifestivali AUS+FILM film "Charlie kodu". (3€/5€)

Kell 18.15 sea sammud Vilde kohvikusse, kus toimub avalik vestlusõhtu "Kellel on vaja humanitaarteadlasi?". Räägitakse antropoloogiast ja selle rakendusvõimalustest. (tasuta)

Samal ajal (18.15) toimub Vaksali 11-44 (Agape Eesti) aruteluõhtu teemal "Koostööst muusikas". Külas on Púr Múdd'i solist Joonas Alvre. (tasuta)

Kell 19 toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis teistmoodi kontsert. Billboarding on noormeeste duo, kes esitab Billboardi hitte. (6€/8€)

Kell 19 võid end ka Anne kanali välijõusaali seada, sest seal viiakse läbi motiveeriv treening koos laheda seltskonna ja toreda juhendajaga. Saad kasulikke nippe ja nõuandeid, kuidas edaspidi ise välijõusaalis end treenida. (tasuta)

Kell 19 saad Elektriteatris vaadata dokumentaalfilmi "Bonustrack", mis heidab pilgu helilooja Sven Grünbergi elule. (4€/5€)

Kell 19 etendub Tartu Laulupeomuuseumis Jaan Tätte tuntuim näidend "Ristumine peateega" (5€/7€)

Kell 20 avavad oma uksed KGB kongide muuseum. Toimub ringkäik halli maja keldris, kus 1940.-1950. tegutses Nõukogude julgeolekuasutus. Registreerumiseks kirjuta kgb@katarina.ee (1€)

Kell 20 saad õppida kodulinna tundma. Raatuse 22 aadressil saab alguse orienteerumisrännak, mille käigus õpivad tudengid linna tundma ja saavad ülevaate sellest, kuidas maailma paremaks kohaks muuta. (tasuta)

Kell 20 mine TÜ peahoone fuajeesse, kus kohtutakse, et minna külastama ülikooli kartserit ja vaatama, mille eest said tudengid 19. sajandil karistada.

Kell 20.30 on võimalik Baar Edisonis minna vaatama filmi "Kõik muusikud on kaabakad"

Kell 21 toimuvad Püssirohukeldris Tudengipäevade meistrivõistlused beerpongis.

Kell 21 linastub Elektriteatris Austraalia filmifestivali AUS+FILM film "Hirmuga ärgates" (3€/5€)

Kell 22 hiivab Looduslodi purjed ja seilab tähevaatlusretkele. Lambanahkadel lesides saab pea kohal kummuvat ilmaruumi kaeda koos tähegiid Hillar Uudevallaga. (Piletid Piletilevis 6€/10€)

LISAKS on käimas nädal aega vältavad sündmused:

25.-29. aprillil alates kell 9 ootab Eesti Kirjandusmuuseum iga Tartu lugemissõpra suurele raamatute soodusmüügile. 

25.-27. aprillil toimub põnev fotokonkurss Elu Parimad Aastad, kus 2-4 liikmelised võistkonnad peavad juhendi järgi tegema Tartu peal loomingulisi fotosid. Registreerimine aadressil http://ye.emu.ee/tartukevadpaevad/ . (tasuta)

25.aprillist 1. maini saab Skatetownis proovida rulluisutrenne ehk proovida ratastel igasuguseid erinevaid vigureid teha. Vajalik on eelregistreerimine- rohkem infot www.skatetown.ee. (pilet 5€)

25. aprillist 1.maini kell 12.00-21.00 viib Psühhobuss sind sulle sobival ajal tunniks pingelisele virtuaalreaalsusretkele, kus saad proovile panna oma 2-4 liikmelise tiimi raudsed närvid. Vajalik eelregistreerimine (20€/26€ tiim)

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,