Tagasivaade festivalinädalale läbi Villemi silmade

20.09.2016

Tervitused kõigile festivalihingedele, nii karvastele kui sulelistele! Nädal on olnud täis möllu ja tralli, koerustükke ja kukerpalle. Aga jah, et siis selleks korraks jälle läbi. Oh, isegi peale 14 aastat pole need Tudengipäevad mind ära tüüdanud ning tegelikult ootan üha pingsamalt järgmisi festivale, sest need pöörased tudengihakatised suudavad mind ikka igal aastal korralikult üllatada. Nii ka seekord.

Juba esmaspäevahommikuses varavalges lükati mind uksest välja,  Küll mulle meeldib lõunani põõnata, aga see hommikusöök oli tõesti seda väärt, et uniste silmadega hommikul linna vantsida. Tavaliselt krõbistan koerakrõbinaid, aga ühel päeval aastas võib ju ka pidupäev olla. Seal suure kellatorniga platsil oli nii palju meelitavaid toidulõhnu, et ei teadnud kohe, kust alustadagi. Tatrapudrust müslini ja vahvlitest parimate pannkookideni. Sel korral pakkusid tudengid mulle ka mingisugust imelooma vegan-pannkooki? Maitses nagu üks täiesti tavaline pannkook ja veel palju magusamaltki.  Pannkook nahka pistetud kutsus üks punases dressipluusis noormees mind endaga võimlema ja oh imet, tudengid kogunesid kohe tema ümber puusaringe tegema, et pikas järjekorras passimisele vaheldust leida. 

Õhtul kiikasin aga Püssirohukeldrisse, kus toimus Mälukas. Kuna mu sõber Kärp oli tol õhtul kinni, siis osaleda üksi ei julgenud, muidu oleksime kindlasti võidu kotti pannud, aga tudengihakatiste sagimist ja ajuragistamist oli sama põnev vaadata.

Teisipäeval lasti mul ometi lõpuks lõunani põõnata, kuid põõnasin nii kaua, et õhtusele Luulevabadusele ei jõudnudki. Juba kevadel valmis kirjutatud ood naabermaja koeratüdrukule ja haikud maailma parimatest kontidest peavad nüüd küll kahjuks uut Luulevabadust ootama jääma.

Kolmapäeval otsustasin end lõpuks kätte võtta ja sain sõber Kärbiga kokku Sügisaeroobikal, kus igal aastal tudengihakatistele näitame, kuidas õigesti puusaringe teha ja oma kaaslast ergutada. Oh hakkan vist natuke vanaks jääma, aga vahel mina küll nende tempos püsida ei suutnud. Tehti sellist imeasja nagu planking, aga mul va toiduarmastajal on selline hea isu, et kõht jõudis enne maha kui käed ja plankimisest ei tulnud suurt midagi välja. Aga mis seal ikka ka tudengihakatised ise väänlesid maas nagu ussikesed, et linna Aeroobikakuningaks või –kuningannaks saada.Neljapäeval olid mu koerakere lihased nii valusad, et lebasingi terve päeva voodis ja välja jõudsin alles reede hommikul, et oma tavapärasele nuuskimistiirule minna. Nuuskida, aga oli nii palju, et tudengite Suht ok pidu läks mul sootuks meelest. Tõsi, kord hilisõhtusel ajal kui ma olin nuuskimisega just ühe huvitava põõsa juurde möödus minust nii palju tudengeid, et mõtlesin mis küll nüüd lahti. Sellest hoolimata oli üle linna kuulda, et pidu kestis varajaste hommikutundideni ning piduliste vood ei tahtnud lõppeda.

Laupäeval seadsin sammud Küüni tänavale, kus tudengihakatised olid otsustanud poekärudega rallima hakata! Vot küll neil on ikka pöörased ideed. Pildusid üksteist vee- ja värvipommidega ja olid ise seejuures nii õnnelikud. Tundus täitsa kihvt ettevõtmine, igatahes mina sain küll oma aastase meelelahutusdoosi kätte. Rahvast ja teisi koeri oli Kärurallil ka murdu ning mu vanu sõpru iga nurga peal.

Ja oi kui ootamatult festivali viimane päev kätte jõudis. Täitsa kurb tunne oli juba südamesse siginenud, aga Tudengiekstreemi põnevad momendid kustutasid korraks peast mõtte, et järgmist festivali tuleb nüüd aprillini oodata. Trotsiti kõrgust ja külma Emajõe vett. Need tudengid seal olid tõesti kui terasest tehtud. Mõni oli nii kiire, et silm ka ei seletanud, kui nad mööda jooksid.Aga ongi selleks korraks läbi. Oli tõesti kihvt festival ja Tartu tudengid on nii vahvaid koerustükke täis, et kohe kahju, et Tudengipäevad iga kuu ei toimu. See-eest lubasid tudengihakatised mind mõnikord ikka külla ka kutsuda ja mina kutsusin neid endaga nuuskimistuuridele, küll siis kevadine festival ka kiiremini kohale jõuab. Ei jõua juba ära oodata!

Villem, kollane koer         

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,