Tartu Tudengipäevade festival

Tartu Tudengipäevade korraldamise traditsioon sai alguse 1965. aasta oktoobris, mil korraldati esimest korda Tartu Üliõpilaspäevi. Tartu Üliõpilaspäevade traditsioon kasvas välja rahvusvahelise üliõpilaspäeva tähistamisest 17. novembril. Esimene tudengisügis toimus 1989. aasta 30. novembrist 2. detsembrini - ürituse kavas oli kokku umbes 10 üritust, kus osales kokku pea 7000 tudengit. Esimesed Ülikooli Kevadpäevad, mis tõid kokku umbes 10 000 osalejat, toimusid sama aasta aprillikuus.


Nüüdseks on Tartu Tudengipäevadest saanud üks suurimaid ja oodatumaid festivale Tartus, mille kavasse kuulub nii sügisel kui ka kevadel ligikaudu 150 erinevat üritust. Tartu Tudengipäevad hoiavad ja kannavad tudengivaimsust, pakkudes nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele võimalust mõnusa meelelahutus- ja kultuuriprogrammi saatel vaim välja puhata. Kavast leiab hulganisti spordi-, meelelahutus- või muusikaüritusi ning omapäraseid võistluseid, mis panevad proovile nii osaleja taibu kui ka kiired jalad. Ülikooliajast paremat aega pole. Tartus pole üliõpilase jaoks aga paremat aega kui Tudengipäevad!

Tartu Tudengipäevade maskott Villem

Rott? Rebane? Hunt? Ei, Villem on koer. Kollane koer. Siinkandi kõige vahvam, lustakam, mänguhimulisem ja sõbralikum. Ning eelkõige truu – juba üle kümne aasta on ta Tartu Tudengipäevi igal sündmusel saatnud. Miks on aga tudengipäevade maskott just koer? Koer on truu sõber, kes kuulab sind, maandab pingeid ning on valmis kõike sinuga koos tegema, olgu see siis sportimine või laulmine.


Villem sündis 2002. aastal, mil kultuuriklubilane Kristjan Rattus temast esimese pildi joonistas. Krutskeid täis kutsikas võeti esmakordselt linna peale kaasa 2003. aasta kevadel. Õigupoolest, siis veel nimetu kutsikas. Sama aasta sügisel, suures tihedas konkursis, kus variantidena pakuti veel Pitsu, Vello-Vallatu, Mupsik, Tilbik Rebane, Tupsu, Õllesõber, Põnta, Krinksu, ristiti Tartu Tudengipäevade maskott Villemiks.


2012. aasta sügisel tähistas Villem suure peoga oma 10. sünnipäeva. Vaatamata koera-aastates väärikale eale pole ta aga oma mängulusti kaotanud ning teda võib endiselt kohata nii Pannkoogihommikul tudengitega võidu pannkooke söömas, Öötantsupeol tantsu löömas kui ka Kärurallil rallitamas.

Karen Saksakulm

Projektijuht

5300 2991

projektijuht@studentdays.ee

Mariann Märtin

Programmijuht

5333 1348

programm@studentdays.ee

Aaron Otto Stalde

Anita Tamm

Anna Kuus

Maria Ridbeck

Yvet Maxine Kopti

Sander-Karl Kivivare

Projektitoimkonna juht

5346 5764

projektid@studentdays.ee

Helen Kruusi

Allan Rist

Reelika Sommer

Joonas Masing

Merilyn Sepp

Turundusjuht

5694 7182

turundus@studentdays.ee

Kelli Riim

Frederik Mathias Helm

Katharina Kala

Jan Khurana

Helen Kruusi

Kristin Kontro

Meediajuht

527 2379

meedia@studentdays.ee

Margret Tigane

Karolina Kadak

Ines Pütsepp

Pilleriin Kivisikk

Laura Karilaid

Personalijuht

5301 2073

personal@studentdays.ee

Eliisa Raag

Agnes Soodla

Allan Rist

Meriliis Valdlo

Karl Jaagup Kask

Sponsorjuht

5553 7539

sponsor@studentdays.ee

Paul-Mark Pihl

Anne Marie Vaabel

Merike Järvamägi

Martin Petukhov

Margit Kooser

Jan Erik Konksi

Agnes Soodla

Logistikajuht

5623 9324

logistika@studentdays.ee

Martin Petukhov

Margret Tigane

Robert Kirillov

Oskar Kobar

Tehnikajuht

5595 4065

tehnika@studentdays.ee

Novella Uiga

Alfred Kraft

Anne Marie Vaabel

Joonas Masing