Tartu Tudengipäevade festival

Tartu Tudengipäevade korraldamise traditsioon sai alguse 1965. aasta oktoobris, mil korraldati esimest korda Tartu Üliõpilaspäevi. Tartu Üliõpilaspäevade traditsioon kasvas välja rahvusvahelise üliõpilaspäeva tähistamisest 17. novembril. Esimene tudengisügis toimus 1989. aasta 30. novembrist 2. detsembrini - ürituse kavas oli kokku umbes 10 üritust, kus osales kokku pea 7000 tudengit. Esimesed Ülikooli Kevadpäevad, mis tõid kokku umbes 10 000 osalejat, toimusid sama aasta aprillikuus.


Nüüdseks on Tartu Tudengipäevadest saanud üks suurimaid ja oodatumaid festivale Tartus, mille kavasse kuulub nii sügisel kui ka kevadel ligikaudu 150 erinevat üritust. Tartu Tudengipäevad hoiavad ja kannavad tudengivaimsust, pakkudes nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele võimalust mõnusa meelelahutus- ja kultuuriprogrammi saatel vaim välja puhata. Kavast leiab hulganisti spordi-, meelelahutus- või muusikaüritusi ning omapäraseid võistluseid, mis panevad proovile nii osaleja taibu kui ka kiired jalad. Ülikooliajast paremat aega pole. Tartus pole üliõpilase jaoks aga paremat aega kui Tudengipäevad!

Tartu Tudengipäevade maskott Villem

Rott? Rebane? Hunt? Ei, Villem on koer. Kollane koer. Siinkandi kõige vahvam, lustakam, mänguhimulisem ja sõbralikum. Ning eelkõige truu – juba üle kümne aasta on ta Tartu Tudengipäevi igal sündmusel saatnud. Miks on aga tudengipäevade maskott just koer? Koer on truu sõber, kes kuulab sind, maandab pingeid ning on valmis kõike sinuga koos tegema, olgu see siis sportimine või laulmine.


Villem sündis 2002. aastal, mil kultuuriklubilane Kristjan Rattus temast esimese pildi joonistas. Krutskeid täis kutsikas võeti esmakordselt linna peale kaasa 2003. aasta kevadel. Õigupoolest, siis veel nimetu kutsikas. Sama aasta sügisel, suures tihedas konkursis, kus variantidena pakuti veel Pitsu, Vello-Vallatu, Mupsik, Tilbik Rebane, Tupsu, Õllesõber, Põnta, Krinksu, ristiti Tartu Tudengipäevade maskott Villemiks.


2012. aasta sügisel tähistas Villem suure peoga oma 10. sünnipäeva. Vaatamata koera-aastates väärikale eale pole ta aga oma mängulusti kaotanud ning teda võib endiselt kohata nii Pannkoogihommikul tudengitega võidu pannkooke söömas, Öötantsupeol tantsu löömas kui ka Kärurallil rallitamas.

Karl Jaagup Kask

Projektijuht

5553 7539

projektijuht@studentdays.ee

Sandra Kaldasaun

Programmijuht

56 635 444

programm@studentdays.ee

Reelika Tammekivi

Mariann Märtin

Katharina Kala

Maria Ridbeck

Kristin Kontro

Helena Udso

Sandra Kaldasaun

Projektitoimkonna juht

5663 5444

projektid@studentdays.ee

Yvet Maxine Kopti

Kristin Kontro

Eliis Turvas

Frederik Mathias Helm

Turundusjuht

528 7730

turundus@studentdays.ee

Kelli Riim

Margret Tigane

Grete Kõlvart

Alfred Kraft

Eveliis Väljaots

Aron Liiv

Ines Pütsepp

Meediajuht

521 6454

meedia@studentdays.ee

Anna Kuus

Joonas Masing

Kristin Kontro

Regina Kirillova

Meriliis Valdlo

Personalijuht

5558 7387

personal@studentdays.ee

Agnes Soodla

Pilleriin Kivisikk

Kristiina Kivimäe

Sander Kamenik

Karen Saksakulm

Sponsorjuht

53002991

sponsor@studentdays.ee

Jan Khurana

Anne Marie Vaabel

Kerstin Rõuk

Martin Petukhov

Mariann Märtin

Jan Erik Konksi

Kristjan Madis Kask

Martin Petukhov

Logistikajuht

5197 7711

logistika@studentdays.ee

Karen Saksakulm

Margret Tigane

Agnes Soodla

Kristjan Madis Kask

Reelika Tammekivi

Oskar Kobar

Tehnikajuht

5595 4065

tehnika@studentdays.ee

Alfred Kraft

Anne Marie Vaabel

Ingo Reiljan

Joonas Masing